Bolu Çiftliği

Home / BOLU ÇİFTLİĞİ

Dağ çileğiyle hazırlanmış tamamen doğal reçellerimizden tatmadıysanız, Bolu çiftliğinde hazırlanmış erişte ve tarhana çorbamızı denemediyseniz Bolu’dan erken ayrılmış sayılırsınız.
Adeta bölgemizin doğal güzelliklerinin lezzetle şekil bulmuş hali olan böğürtlen, kızılcık ve dağ çileğinin geleneksel yöntemlerle işlenerek sunulduğu ürünlerimizi bölge halkına ve dünyaya gururla sunmaktayız. Mucizevi lezzetiyle sıhhate sıhhat katan tarhana çorbamıza ve eriştemizi sofranızda güven içinde köyden gelmişçesine güvenle tüketebilirsiniz. Tüm bu ürünlere ulaşmak için Etevine davetlisiniz.Böğürtlen Reçeli

  • İyi bir idrar sökücüdür ve idrar yolu enfeksiyonlarına iyi gelmektedir.
  • Bol enerjisi sayesinde kişiyi gün içerisinde zinde tutar.
  • Bu tür reçeller yüksek tansiyona sahip kişilerin sürekli yanında bulundurması gereken bir reçel türüdür.
  • Böğürtlen reçeli alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus alacağımız reçelin orijinal reçel olup olmadığıdır. Çünkü piyasada bir çok miktarda sahte ürün bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı reçel alırken aldığınız reçelin sağlık bakanlığı tarafından onaylı olup olmadığını kontrol edin. Böğürtlen reçelini en çok çocuklara yedirmeliyiz. İçerdiği vitamin ve mineraller onlar için çok faydalıdır.
  • Daha sonra böğürtlen reçelini yaşlılara ve hastalara yedirelim. Çünkü birçok hastalığa iyi gelen böğürtlen reçeli, onlara da fayda edecektir.
  • Böğürtlen reçeli sindirimi kolaylaştırdığı için sindirim problemi olan insanlar da tüketmelidir.
  • Son olarak kansızlık sorunu olan insanlara da ısrarla önerilmektedir.


Dağ Çileği Reçeli

Dağ çileği, ülkemizde “yaban çileği” olarak da bilinir. Kırmızı renkli ve dış kısmı pütürlü olan bu meyve sağlığa çok faydalıdır. Genellikle ülkemizin kıyı bölgelerinde yetişen bir meyvedir. Yüksek oranda lif ve C vitamini içerir. 100 gram dağ çileği 32 kaloriye eş değerdir. Bolu yaylalarından mevsiminde özenle toplanan Dağ Çilekleri usta ellerde gerçek lezzetine tüm doğallığı ile kavuşuyor. Reçellerimiz kesinlikle kimyasal bir işleme tabii tutulmamış çileklerden, gerçek lezzeti ile yapılmaktadır.


Kızılcık Reçeli

Yine Bolu'muzun dağlarında ve çevre köylerinde yetişen Kızılcık nesillerdir sağlık deposu olarak büyüklerimiz tarafından kullanılmaktadır. Kızılcığın sağlığa faydaları yine saymakla bitmiyor. Bunlarda sadece bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; en önemli özelliğinden bir tanesi C vitaminini bol miktarda içeren diğer besinlerde olduğu gibi etkili bir antioksdian olmasıdır. Bu özelliğinden dolayı çok geniş bir yelpazede sağlığımıza katkıda bulunur. Bunun dışında bazı hastalıklara yakalanma riskini azaltır, bu hastalıklardan başlıcaları, kanser, idrar yolu enfeksiyonu başta olmak üzere diğer enfeksiyon türlerine iyi gelir. Kanserden diş sağlığına kadar yüzlerce yararı mevcuttur Kızılcığın. Bu küçücük sağlık deposunu sizlere Geleneksel olarak hazırlamış olduğumuz reçel olarak sunuyoruz.

bolu’ ya özgü doğal ürünler nereden satın alınır ev yapımıdır ve kıvam artırıcı herhangi bir katkı kullanılmadan pancar şekerinden imal edilmektedir yemek istediği et çeşitlerinden kendi ızgara tabağını hazırlar

Yorumlar

cumhur ünal demişki...

4 yıl önce yazmış

Dağ çileğinin kuruşunu bulma imkanımız varmı.varsa eğer fiyatı güncel olarak nedir.Beni bilgilendirir deniz sevinirim.

(2)

Et Evi & Bolu Çiftliği

Alışıla gelmiş lokanta kültüründen farklı olarak, Etlerimizin hepsi; Kaliteli, doğal ve yöresel hayvanların etlerinden hazırlanmaktadır
Devamını Oku...